بال آزمایش آمریکا بالستیک نیویورک کره شمالی

بال: آزمایش آمریکا بالستیک نیویورک کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ موشک بالستیک

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری گردشگری ترکیه امیدوار به ستاره هالیوودی

صنعت گردشگری ترکیه در تلاش جهت احیای شرایط نامطبوب خود، از «برد پیت» ستاره فیلم «تروآ» کمک می‌گیرد.

گردشگری ترکیه امیدوار به ستاره هالیوودی

گردشگری ترکیه امیدوار به ستاره هالیوودی

عبارات مهم : ترکیه

صنعت گردشگری ترکیه در تلاش جهت احیای شرایط نامطبوب خود، از «برد پیت» ستاره فیلم «تروآ» کمک می گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه «تروآ» که یکی از قدیمی ترین محوطه های باستانی دنیا است و از سال ۱۹۹۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته، در استان “چناق قلعه” در شمال شرقی ترکیه واقع شده است است ولی علی رغم تاریخ کهن و منحصر به فرد، این منطقه گردشگری از دیگر جاذبه ای برتر گردشگری ترکیه عقب مانده و مسئولان گردشگری را به این فکر وا داشته تا تغییری ایجاد کنند.

«نومان کورتولموس» وزیر گردشگری ترکیه اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که سال ۲۰۱۸ “سال تروآ” است و از عقد قراردادی با «برد پیت» ستاره فیلم هالیوودی و معروف «تروآ» و بازیگر نقش «آشیل» در این فیلم خبر داد تا پیشتاز یک کمپین تبلیغاتی جهت منطقه “تروا” در ترکیه باشد و حتی پیشنهادهایی جهت عوض کردن نام استان “چناق قلعه” به “تروآ” نیز مطرح شد.

اگر «برد پیت» قبول کند با پوشیدن لباس های فیلم «تروآ» در این منطقه حاضر شود و با توریست ها گفتگو کند، می تواند کمک بزرگی به معرفی و رونق این جاذبه گردشگری در ترکیه باشد.

پیش از این «مورگان فریمن» دیگر ستاره هالییودی جهت تبلیغ خطوط هواپیمایی ترکیه و «جولین مور» بازیگر برنده اسکار هالیوودی نیز جهت تبلیغ گردشگری ترکیه به خدمت گرفته شده است بودند.

فیلم «تروآ» به کارگردانی «ولفگانگ پترسن» محصول سال ۲۰۰۴ میلادی با بازی درخشان «برد پیت»، در نهایت با تصمیم تهیه کنندگان در دو کشور مالت و مکزیک ساخته شد و کشور ترکیه را از فرصتی استثنائی جهت رونق هر چه زیاد صنعت گردشگری محروم کرد و حالا بعد از یک دهه، ترک ها امیدوارند بتوانند به نحوی از این فیلم و «برد پیت» استفاده کنند.

صنعت گردشگری ترکیه در سال گذشته و بعد از یک سال کم رونق در ۲۰۱۶، با اصلاح نسبی همراه شد. سال ۲۰۱۵ به باعث کودتای نافرجام در ترکیه و بروز بحران با میان دوکشور ترکیه و روسیه با کم کردن قابل ملاحظه توریست ها رو به رو شد ولی در سال ۲۰۱۶ شمار گردشگران دوباره به میزبان قبلی بازگشت و از ۲۵.۳ میلیون نفر به ۳۲.۴ میلیون نفر ارتقاء یافت و درآمدهای حاصل از توریسم نیز از ۲۲ میلیارد دلار به ۲۶ میلیارد دلار زیاد کردن یافت.

چشم انداز گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸ جذب ۳۶ میلیون گردشگر و درآمد ۳۴ میلیارد دلاری از محل آن است و این امیدواری وجود دارد تا با کمک اشخاص مطرحی چون «برد پیت» این اهداف تحقق یابد.

گردشگری ترکیه امیدوار به ستاره هالیوودی

واژه های کلیدی: ترکیه | ستاره | میلیون | استانی | توریست | گردشگری | هالیوودی | فیلم هالیوودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs