بال آزمایش آمریکا بالستیک نیویورک کره شمالی

بال: آزمایش آمریکا بالستیک نیویورک کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ موشک بالستیک

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیروزی بدون لبخند رکورددار ریاست مجلس

علی اردشیر لاریجانی رکورددار ریاست مجلس شورای اسلامی شد. لاریجانی از زمانی که تنها اصولگرایان ساکنان بهارستان بودند تا الان که اصلاح طلبان هم آمده اند، مدیر مان

پیروزی بدون لبخند رکورددار ریاست مجلس

پیروزی بدون لبخند رکورددار ریاست مجلس

عبارات مهم : سیاسی

علی اردشیر لاریجانی رکورددار ریاست مجلس شورای اسلامی شد. لاریجانی از زمانی که تنها اصولگرایان ساکنان بهارستان بودند تا الان که اصلاح طلبان هم آمده اند، مدیر مانده هست. ولی امروز آرای او از 230 رأی در مجلس هشتم به 147 رأی در سال سوم مجلس دهم کم کردن پیدا کرد.

پیشتازی لاریجانی در تاریخ ریاست مجلس ایرانی در حالی است که دوبار تلاش محمدرضا عارف، منتخب اول مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مسابقه با لاریجانی، با شکست مواجه شده است است.

علی اردشیر لاریجانی رکورددار ریاست مجلس شورای اسلامی شد. لاریجانی از زمانی که تنها اصولگرایان ساکنان بهارستان بودند تا الان که اصلاح طلبان هم آمده اند، مدیر مانده هست. ولی امروز آرای او از 230 رأی در مجلس هشتم به 147 رأی در سال سوم مجلس دهم کم کردن پیدا کرد. پیشتازی لاریجانی در تاریخ ریاست مجلس ایرانی در حالی است که دوبار تلاش محمدرضا عارف، منتخب اول مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مسابقه با لاریجانی، با شکست مواجه شده است است.

پیروزی بدون لبخند رکورددار ریاست مجلس

امروز علی لاریجانی با 147 رأی نماینگان مجلس و شروع یازدهمین سال ریاست، رکورد جدیدی از خود در ریاست مجلس به جای گذاشت. ولی آن گونه که نمایندگان از روزهای قبل آینده نگری کرده بودند، این دوره با دو سال گذشته انتخابات هیأت رئیسه مجلس جهت لاریجانی بسیار متفاوت بود؛ آیا که نزدیک بود لاریجانی با صندلی سبز مدیر خداحافظی کند.

اردشیر لاریجانی متولد نجف و منتخب مردم قم در سه دوره هشتم تا دهم مجلس شورای اسلامی هست. او پیش از نمایندگی در سمت های دبیر شورای عالی امنیت ملی، مدیر شرکت صدا و سیما و وزیر ارشاد دولت آیت الله هاشمی فعالیت داشته است.

علی اردشیر لاریجانی رکورددار ریاست مجلس شورای اسلامی شد. لاریجانی از زمانی که تنها اصولگرایان ساکنان بهارستان بودند تا الان که اصلاح طلبان هم آمده اند، مدیر مان

لاریجانی که از طیف اصولگرایان سنتی آشنا می شود، در سه دوره حضور در مجلس جدای از همکاری با هم قطاران اصولگرای خود، توانسته با اصلاح طلبان هم روابط حسنه ای برقرار کند. هرچند او در دوره نهم مجلس با دولت محمود احمدی نژاد وارد کشمکش شد ولی به اذعان اصولگرایان، او حامی دولت حسن روحانی و تصمیمات و کارها آن، در مجلس بوده هست. تلاش های او در مجلس جهت تصویب برجام بیش از همه تا به حال مورد هجمه اصولگرایان و به خاص نمایندگان جریان پایداری قرار گرفته است.

لاریجانی چرخش های به موقعی داشته و اجازه نداده مسابقه هایش به تقابل با جریان های سیاسی تبدیل شود. آنچنان که در دوره نهم که اصلاح طلبان تقریبا غایب بودند، بعضی اصولگرایان تصمیم گرفتند از او جدا شوند و غلامعلی حداد عادل را ترجیح دهند، با این حال لاریجانی اصولگرایان رقیب را هم شکست داد. هرچند تعداد آرای او جهت ریاست از 230 رأی در مجلس هشتم به 173 رأی در مجلس نهم کم کردن یافت.

زندگی سیاسی لاریجانی با شروع مجلس دهم وارد مرحله جدیدی شد. نزدیکان او همچون کاظم جلالی و بهروز نعمتی با فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان وارد مجلس شدند و لاریجانی همراهی خود با دولت مورد حمایت اصلاح طلبان را جدی تر کرد؛ همراهی که بعضی معتقدند باعث ریزش آرای او در حوزه انتخابیه اش قم شد. ولی به هرحال لاریجانی وارد مجلس دهم شد و در نخستین رویارویی با کاندیدای اصلاح طلبان، کرسی ریاست را در مجلس دهم هم به دست آورد.

پیروزی بدون لبخند رکورددار ریاست مجلس

لاریجانی همگام با حفظ کرسی ریاست، فعالیت سیاسی خود را نیز گسترش داده و موضع گیری های او نشان می دهد که قصد دارد نقش متفاوتی را در سیاست کشور عزیزمان ایران ایفا کند. این جاگیری او در سیاست کشور عزیزمان ایران با تبلیغ همکارانش جهت حضور او در انتخابات 1400 ریاست جمهوری نیز همزمان بوده است.

علی لاریجانی در سال دوم مجلس دهم، بی دردسر، بی رقیب و با صورت ای خندان مدیر ماند. ولی سال سوم برایش متفاوت شد. نمایندگان دو فراکسیون ولایی و امید از هفته های قبل اعلام کرده بودند که امسال جهت لاریجانی تفاوت می کند. ولایی ها که از همراهی علی لاریجانی با اصلاح طلبان و بویژه دولت به شدت عصبانی بودند خود را آماده کردند تا ضرب شستی نشان رکورددار ریاست مجلس دهند.

علی اردشیر لاریجانی رکورددار ریاست مجلس شورای اسلامی شد. لاریجانی از زمانی که تنها اصولگرایان ساکنان بهارستان بودند تا الان که اصلاح طلبان هم آمده اند، مدیر مان

رئیس بذله گوی مجلس که معمولا انتخابات های هیأت رئیسه را با لبخند اطمینان شروع می کرد و با خنده رضایت به آخر می رساند، امروز تنها به اعلام رسمی و خشک دستور جلسه بسنده کرد. ترجیح داد علی رغم قبل شوخی نکند و هنگامی که آرای کم کردن یافته خودش را اعلام کرد، اگر توانسته بود اخم و ناراحتی اش را پنهان کند، ولی نتوانست مانند قبل با شوخی و خنده نشاطی به صحن علنی مجلس ببخشد.

با اعلام کاندیداتوری حمیدرضا حاجی بابایی مدیر فراکسیون ولایی که تا به حال انتقادات مختلفی را نیز به ریاست لاریجانی مطرح کرده، آرای لاریجانی به 101 کم کردن یافت و محمدرضا عارف با 114 رأی پیشتاز شد. کاندیدای ولایی ها انصراف داد و لاریجانی بر خلاف سال اول که پیروز قاطع بود، این بار در مرحله دوم و با 147 رأی به مشکل توانست کرسی ریاست خود را حفظ کند.

پیروزی بدون لبخند رکورددار ریاست مجلس

به هرحال لاریجانی به علت جایگاهی که جهت خود در میانه آرایش سیاسی کشور و مجلس تعریف کرده، جهت چندمین بار هم اصلاح طلبان و هم اصولگرایان را شکست داد. با این حال این رأی دو مرحله ای نمایندگان نشان می دهد او امسال نمی تواند بی دردسر بر کرسی ریاست تکیه بزند و باید منتظر چالش های جدیدی در زندگی سیاسی خود باشد.

واژه های کلیدی: سیاسی | لاریجانی | ریاست مجلس | اصولگرایان | اصلاح طلبان | ریاست جمهوری | علی لاریجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs